Дренаж

У цій статті ми Вам розповімо, як ефективно використовувати дренаж.

Технологія “BIOTAL”  відрізняється від інших технологій очистки стічних вод високим ступенем очистки, що дозволяє  використовувати очищену воду для поливу зелених насаджень, скидати її у зливову каналізацію, річку, озеро, або в ґрунт через дренажну систему. Установки  “BIOTAL” обладнані системою автоматичного видалення надлишкового активного мулу, який утворюється в процесі біологічної очистки стічних вод, а також осаду з третинного відстійника. Це забезпечує стабільну та надійну работу дренажу, оскільки концентрація завислих речовин на виході з установки “BIOTAL” мінімальна.

Дренаж влаштовується в траншеї, у напрямку відтоку очищеної води. При вертикальному плануванні установки “BIOTAL” необхідно враховувати, що низ дренажної траншеї повинен бути вище максимального ріввня ґрунтових вод на 1 метр. Довжина дренажу залежить від фільтраційних властивостей ґрунту та визначається розрахунком. Мінімальна довжина дренажу – 2,5 м. При влаштуванні дренажу дно дренажної траншеї ущільнюється, бокові стінки траншеї накриваються геотекстильною тканиною, яка запобігає забиванню дренажу ґрунтом. Потім влаштовується піщано-ґравійна підготовка товщиною 10 см, на яку вкладається гофрована дренажна труба. Діаметр дренажної труби повинен дорівнювати діаметру відтоку з установки “BIOTAL”. Дренажна труба засипається щебенем фракції 20-40 вище труби на 20 см. Зверху щебінь накривається геотекстильною тканиною, яка засипається піском. Верхній шар дренажу – це рослинний ґрунт, який зрізається та складається поряд з дренажною траншеєю перед початком виконання земляних робіт

При влаштуванні дренажу необхідно передбачити можливість його вентиляції в процесі експлуатації. Для цього в конці дренажної труби влаштовується вентиляційний стояк, висота вихідного отвору якого – 2 м від поверхні землі. Це буде завершальний етап влаштування вентиляційної системи, яка об’єднує каналізаційний стояк всередині будинку (верх стояка повинен бути вище даху будинку), самопливний каналізаційний колектор, установку “BIOTAL”, дренажну трубу та вентиляційний стояк дренажу. Така система вентиляції дренажу гарантує відсутність неприємних запахів на майданчику ЛОС.

При низьких фільтраційних властивостях грунту (глини, важкі суглинки) можуть застосовуватись більш ефективні дренажні системи, які монтуються з поліетиленових збірних елементів заводського виготовлення (дренажні блоки, дренажні тунелі). Такі системи дорожчі, ніж класичний дренаж.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!