Обережно, підробка!

Фірма UKRBIOTAL подала в суд на пана Кондратенко і підприємство «Канал-Люкс» про порушення прав інтелектуальної власності. Господарським судом Закарпатської області прийняте Рішення про заборону Приватному підприємству „Канал-Люкс” використання в будь-якій формі установок БІОЛІДЕР, якими порушується право ТОВ UKRBIOTAL на використання інтелектуальної власності – технології BIOTAL. Офіційна редакція Рішення розміщена на сайті Єдиного державного реєєстру судових рішень (http://reyestr.court.gov.ua/Review/10394931). Приватне підприємство “Канал-Люкс” подало апеляційну скаргу на вказане вище Рішення Господарського суду Закарпатської області. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 09 грудня 2010 року, Рішення Господарського суду Закарпатської області від 08 липня 2010 р. у справі №3/72 залишено без змін, апеляційну скаргу фірми “Канал-Люкс” без задоволення. Дивитись документи…

11.01.2011 Рішенням Господарського суду Закарпатської області було видано роз’яснення рішення від 08.07.2010 у справі 3/72.

Органами прокуратури України, за результатами розгляду звернення ТОВ UKRBIOTAL стосовно незаконного використання службовими особами ПП «Канал-Люкс» (м. Ужгород) винаходу, захищеного патентом України № 50574, а також подання ними в державну санітарно-епідеміологічну службу України неправдивих даних про результати гідрохімічних досліджень води, для отримання висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на установку БІОЛІДЕР, встановлено, що обставини, викладені у зверненні підтвердились. У зв’язку з цим, порушено кримінальну справу по ознакам злочинів передбачених ч. 2 ст. 177 Кримінального кодексу України, а також ч. 2 ст. 364 і ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України. З ціллю уникнення відповідальності і продовження виготовлення установок БІОЛІДЕР, Кондратенко і Орбан створили нове підприємство ТОВ ЛООКІ (м. Ужгород) і передали туди ТУ на установки БІОЛІДЕР, які заборонені були всіма трьома інстанціями судів. Нажаль, через прогалину в законодавстві, такою схемою часто користуються злочинці, які порушують права інтелектуальної власності в Україні. Оскільки «автор» технології БІОЛІДЕР не закінчив навіть ПТУ, сам музикант, тому й скопіював технологію BIOTAL , як музикант. Жодна з декількох десятків установок БІОЛІДЕР , виявлених нашими сервісними бригадами не працювала. Значна частина з них була закуплена за бюджетні кошти. На початку 2009 року Рівненським обласним відділенням Антимонопольного Комітету України порушено справу за фактом недобросовісної конкуренції з боку підприємства «Канал-Люкс» (http://zik.com.ua/ua/news/2009/02/12/169425). Доведені факти надання дозвільних документів BIOTAL під видом дозвільних документів БІОЛІДЕР, підписувалися договори на поставку установок біологічної очистки стічних вод BIOTAL, але замість них поставлялися установки БІОЛІДЕР. Адміністративною колегією Рівненського обласного територіального відділення Комітету було прийнято рішення від 29.10.10 № 65, відповідно до якого дії ПП “Канал-Люкс” були визнані порушенням Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції”

Дивитись документ…

Своею діяльністю п. Кондратенко і п. Орбан нанесли непоправну шкоду екології України. На даний час правоохоронними органами проводиться розслідування злочинної діяльності вищевказаних осіб, а самі подозрювані знаходяться у міжнародному розшуку.

Також, враховуючи те, що незаконними діями підозрюваних було нанесено матеріальні збитки, які за попередніми підрахунками складають більше 1 000 000,00 грн., ТОВ “UKRBIOTAL” звернулось до суду з позовом до вищевказаних осіб про  відшкодування збитків від скоєного злочину у порядку, передбаченому ст. 128 Карного процесуального кодексу України.

Передісторія

У 2001 році д-р Александр Тетеря прийняв до себе на роботу, в якості представника ТОВ UKRBIOTAL в Закарпатській області, старого приятеля Кондратенко В.Г., на його прохання, оскільки той втратив свій бізнес (кафе і пекарню в м. Ужгород) та залишився без засобів існування. Навчив його основам очистки стічних вод, оскільки Кондратенко, маючи гуманітарну освіту, природно, уявлення не мав про очисні споруди, як втім, і директор ПП “Канал-Люкс” Орбан В.Ш., яка пропрацювала до 2008р. вчителем малювання в Ужгородській середній школі. На знак “подяки” Кондратенко В.Г. не тільки почав копіювати установку BIOTAL , наскільки могла дозволити його гуманітарна освіта, спотворюючи технологію з метою уникнути патентів, але й при цьому став обливати брудом як автора технології BIOTAL , так і ТОВ UKRBIOTAL , за принципом – “чим нахабніше брехня, тим швидше в неї повірять”. Така людина ніколи не створить нічого свого, він може тільки вкрасти ідеї, а потім обмовити того, у кого їх вкрав. Це класика. До того ж, Кондратенко В.Г. крав обладнання установок BIOTAL і встановлював його під маркою БІОЛІДЕР . Нами виявлено ряд об’єктів установок BIOTAL , де Кондратенко В.Г., будучи ще представником нашої компанії не змонтував отримане обладнання, а незаконно використовував його при монтажі установок БІОЛІДЕР . Установки БІОЛІДЕР , в яких використовувалися патенти технології BIOTAL (Див. Опис технології “БІОЛІДЕР” ), вироблялися підприємством «Канал-Люкс» в особі Кондратенка В.Г. (до травня 2008 року був представником фірми UKRBIOTAL в Ужгороді, з яким у зв’язку з грубими порушеннями монтажу установок BIOTAL і умов дилерського договору, договір було розірвано). Підтвердженням копіювання установки є Експертний Висновок Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності на предмет використання винаходу за патентом України № 50574 при виготовленні установки БІОЛІДЕР

Дивитись документ…

П. 1 ст. 177 Кримінального Кодексу України свідчить, що: незаконне використання винаходу, корисної моделі, … або інше умисне порушення прав на ці об’єкти, якщо це завдало шкоди у великому розмірі, караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів громадян або виправними роботами на термін до двох років , або ув’язненням на той самий термін, з конфіскацією відповідної продукції та знарядь і матеріалів, які спеціально використовуються для її виготовлення. Згідно законодавства України, якщо при виготовленні обладнання використовуються патенти без дозволу їх автора, то автор має право вимагати ліквідацію такого обладнання. Технологія БІОЛІДЕР жодного патенту, природно, не має, оскільки, як уже було сказано вище, скопійована з технології BIOTAL, але як не намагався «творець» технології БІОЛІДЕР обійти їх, від ряду з них втікти не вдалося, а відхід від інших патентів технології BIOTAL перетворив БІОЛІДЕР в септик. Кондратенко В.Г. вводив в оману споживачів, прикриваючись наявністю у нього патенту на промисловий зразок № 19619, хоча, згідно законодавства (п.2 ст.5 Закону України “Про охорону прав на промислові зразки”) промисловий зразок – це тільки зовнішній вигляд продукту, форма, колір і т.д.

На одному з об’єктів в Закарпатській області, в с. Нижнє Солотвино для санаторію були встановлені очисні споруди БІОЛІДЕР під виглядом установки BIOTAL продуктивністю 100 м3/добу. зі сфальсифікованими Кондратенко та Орбан дозвільними документами BIOTAL. Там вони взагалі не змонтували основне обладнання, а встановили кілька аераторів в підземному накопичувальному резервуарі та три компресора. Стічні води, природно, не очищаються, а витікаючи забруднюють навколишнє середовище. Обікрали замовника на кілька сотень тисяч гривень, завдали непоправної шкоди природі і підірвали імідж технології BIOTAL. І таких прикладів дуже багато.

До того ж, установки БІОЛІДЕР до 04 вересня 2009 року взагалі не мали Висновку санітарно-епідеміологічної експертизи Міністерства охорони здоров’я України, який видається на підставі неодноразових досліджень діючих установок і підтверджує їх працездатність і ефективність очистки стічних вод, а мався лише Висновок на технічні умови (Висновок № 05.03.02-07/46989 від 28.07.2008 р.), який відображає тільки правильність складання цього документу. ПП “Канал-Люкс” вводило замовників в оману, видаючи гігієнічний висновок на ТУ, як гігієнічний висновок на саму установку БІОЛІДЕР, користуючись тим, що ці два висновки зовні дуже схожі.

Згідно з законодавством України, заборонено використання або функціонування продукції, що не має позитивного Висновку санітарно-епідеміологічної експертизи (Наказ МОЗ України № 247 від 09.10.2000 р. зі змінами наказом № 120 від 14.03.2006 р.), а це означає, що всі установки БІОЛІДЕР (а їх, згідно інформації з офіційного сайту ПП “Канал-Люкс”, близько 100 штук), які змонтовані до вересня 2009 року, змонтовані протизаконно, при цьому багато з таких установок були закуплені за бюджетні кошти .

Гігієнічний висновок на установку БІОЛІДЕР № 05.03.02-04/55218 від 04.09.2009 р. було отримано обманним шляхом, оскільки для його отримання були надані неправдиві документи: – З 3-х аналізів проб очищеної стічної води установками, представленими як установки БІОЛІДЕР, всі три зроблені з установок, змонтованих за технологією BIOTAL. І жодної проби з установок БІОЛІДЕР; – Акт санітарно-епідеміологічного обстеження виробництва установок БІОЛІДЕР, складений Ужгородською районною СЕС «01» вересня 2009 року, в якому зазначено, що виробництво відповідає всім нормативам охорони праці, гігієни та санітарії, є неправдивим. Це підтверджується тим, що ця ж організація надала абсолютно зворотну інформацію: в листі (№ 2050/04 від «03» вересня 2009 року, Ужгородська районна СЕС повідомила, що обстеження виробничого майданчика ПП «Канал-Люкс» показало, що тут відсутні інженерні мережі газопостачання, енергопостачання, водопостачання, каналізації. За результатами такого обстеження Санепідемстанція зупинила виробництво, якого фактично не було. Де виготовлялися установки БІОЛІДЕР насправді – невідомо;

– У технічних умовах ТУ У 29.2-34261997-001:2008 «Установки для біологічного очищення стічних вод БІОЛІДЕР скопійована технологічна схема установки BIOTAL з технічних умов ТУ У 90.0-30716613-001-2001 «Установки BIOTAL для глибокої біологічної очистки стічних вод». Пан Кондратенко навіть не затруднявся її перемалювати!

В результаті перевірки законності отримання гігієнічного висновку № 05.03.02-04/55218 від 04.09.09 р. на установку БІОЛІДЕР, Прокуратурою Закарпатської області було підтверджено факт надання фірмою «Канал-Люкс» неправдивих документів для оформлення цього укладення (Лист Прокуратури Закарпатської області № 07/1/1-727-09 від 28.01.2010 р.) Прокуратура області направила вимогу в Санітарно-епідеміологічну службу України про вирішення питання законності вищевказаного висновку, оскільки той видано на підставі фіктивних і неправдивих даних.

Пан Кондратенко, після розірвання нами з ним дилерського договору в травні 2008 року, не передав нашій фірмі установки BIOTAL, які ним обслуговуються, письмово просив залишити їх йому на обслуговування до кінця 2008 року, а в дійсності навмисне кинув їх обслуговувати з метою дискредитації технології BIOTAL. Власники цих установок вийшли на нас з проханням обслуговувати змонтовані ПП «Канал-Люкс» установки BIOTAL. Основна частина установок BIOTAL, які були на обслуговуванні у пана Кондратенко, були передані нам самими замовниками. Картина на цих установках була гнітюча, деякі установки не обслуговувалися з кінця 2007 року, хоча пану Кондратенко за обслуговування платили. На багатьох об’єктах ми виявили грубі порушення монтажу. На даний момент ми за свій рахунок привели в порядок всі прийняті від замовників установки BIOTAL, раніше «обслуговувані» паном Кондратенко. Всі прийняті нами установки в даний час працюють нормально.

За регламентом установки обслуговуються один раз від 1 до 3 місяців, в залежності від продуктивності та характеру об’єкта. Якщо вчасно не обслуговувати установку, сітка грубих нечистот заповниться, а невидалений вчасно з мулової ємності або мулових мішків, надлишковий активний мул почне перетікати назад в установку, підвищуючи концентрацію мулу в системі вище необхідної. В результаті порушується нормальна робота установки.

Після описаного вище прецеденту з ПП «Канал-Люкс», фірма UKRBIOTAL провела повну перевірку всіх установок біологічної очистки стічних вод BIOTAL, змонтованих всіма представництвами.

Фірма UKRBIOTAL, в даний момент ввела службу, контролюючу роботу представників як у період монтажу, так і в процесі роботи установок BIOTAL. Регулярно проводиться моніторинг діючих об’єктів і приймаються оперативні заходи по вирішенню виникаючих проблем в роботі установок.

По проханням замовників, нашими спеціалістами було демонтовано 100 установок Біолідер, оскільки вони не працювали. Замість них були змонтовані установки BIOTAL.

Порівняння технологій BIOTAL і БІОЛІДЕР

Установка БІОЛІДЕР, природно, як і установка BIOTAL, являє собою триступеневий реактор SBR змінно-послідовної дії, причому останній реактор SBR періодично переходить в режим відстоювання з наступним відкачуванням очищених стічних вод і надлишкового активного мулу (патент автора технології BIOTAL № 50574).

 

BIOTAL БІОЛІДЕР
Пристрій, що з’єднує реактори попередньої очистки з реакторами очистки. У BIOTAL це реверсний ерліфт (патент № 32012), що забезпечує періодичну гідравлічну зв’язок і знижує рівень у перших двох реакторах для створення акумулюючого об’єму, з метою прийняття залпового скиду стічних вод. В БІОЛІДЕРІ реверсний ерліфт був замінений перетіканням у вигляді Т-подібної труби, що призвело до того, що, по-перше, при надходженні стічних вод рівні у всіх реакторах вирівнюються, а по-друге – під час переходу третього реактора в режим відстоювання відсутній акумулюючий об’єм в перших двох реакторах, це призводить до того, що якщо під час відстоювання третього реактора будуть поступати стічні води, вони будуть перетікати в третій реактор, збовтуючи осад, при цьому збовтаний активний мул буде відкачуватися ерліфтом чистої води на відтік.
BIOTAL БІОЛІДЕР

 

Ерліфт відкачки очищених стічних вод. У BIOTAL це сифонний ерліфт (патент № 31610), головною метою якого є періодична відкачка (після циклів аерації та відстоювання третього реактора) очищених стічних вод, а під час аерації третього реактора, коли сифонний ерліфт не працює, він повинен забезпечувати, щоб мул не потрапляв в цей ерліфт. У технології BIOTAL це забезпечується верхнім вигином всмоктуючої трубки, в яку з попереднього циклу всмоктувалося в кінці відкачки очищених стічних вод повітря з утворенням повітряної пробки, яка перешкоджає потраплянню мулу в цей ерліфт після надходження наступної порції нових стічних вод під час подальшої аерації третього реактора. В установці БІОЛІДЕР, з метою відходу від патенту, це всмоктувальне коліно шугнули і зробили горизонтально, під 90 градусів. Від патенту при цьому пішли, знищивши, правда, головну ідею. В результаті при надходженні нових стічних вод і аерації третього реактора, мулова суміш потрапляє в ерліфт відкачки очищеної стічної води установки БІОЛІДЕР. Як наслідок – по-перше, ця мулова суміш заповнює внутрішній простір ерліфта відкачки очищеної стічної води і, у наслідку, при відкачці очищених стічних вод потрапляє на відтік, а по-друге, цей ерліфт з часом забивається осілим у ньому активним мулом (нижня частина ерліфта). В установці БІОЛІДЕР, щоб уникнути патенту (№ 50574), відкачку надлишкового мулу проводять не з останнього реактора, де активний мул вже окислив сорбовані на ньому органічні забруднення, як це в BIOTALі, а з передостаннього реактора. В результаті видаляється надлишковий активний мул з органічними забрудненнями, що призводить, по-перше, до більшої кількості надлишкового активного мулу, а по-друге – до смороду в муловій ємності. Корпус установки БІОЛІДЕР: корпус установки, включаючи дно і перегородки, виконаний з угорського пластику без пластифікаторів, товщиною 4-6 мм. Така товщина корпусу, дна і перегородок неприпустима, оскільки при піднятті рівня ґрунтових вод і поганій ізоляції залізобетонних колодязів (а це, як правило, саме так і відбувається) відбудеться деформація корпусу і його руйнування. BIOTAL: корпус, дно і перегородки виконані з кращого в Європі пластика з пластифікаторами фірми SIMONA (Німеччина), що роблять його стійким як до морозу, так і до часу. Мінімальна товщина корпусу установок BIOTAL 8-10 мм, а дна і перегородок – 10 мм. Нашими пріоритетами завжди є якість і надійність.
BIOTAL БІОЛІДЕР
Приймальна сітка БІОЛІДЕР: нержавіюча сітка з’єднана за допомогою алюмінієвих заклепок, які за 1-2 роки в умовах аерації розпадаються. BIOTAL: нержавіюча сітка з’єднується за допомогою нержавіючих болтів з гайками.
BIOTAL БІОЛІДЕР
БІОЛІДЕР: Нижня частина корзини в установці виконана з пластику з великими отворами (близько 30 мм), що призводить до потрапляння грубих нечистот з приймальної сітки в реактор установки з подальшим забиванням усіх ерліфтів установки. BIOTAL: Нижня частина приймальні сітки виготовлена з нержавіючої сітки з опуклістю всередину, щоб там накопичувалось повітря і при аерації розбивало грубі нечистоти, що знаходяться всередині приймальні сітки.
BIOTAL БІОЛІДЕР
БІОЛІДЕР: відсутня кришка сітки грубих нечистот, що призводить, при підвищеному надходженні стічних вод або в період відключення електроенергії (коли установка тимчасово не працює, а вода, як правило, надходить), до перетікання стічних вод з грубими нечистотами через верх сітки в реактори установки і подальшого забивання ерліфтів. BIOTAL: приймальна сітка має кришку, яка фіксується спеціальним пристроєм, що перешкоджає підйому кришки навіть при сильному підпорі, цим гарантовано, що грубі нечистоти не потраплять в реактори установки.
BIOTAL БІОЛІДЕР
Ерліфти і перетічні труби. БІОЛІДЕР: виконані із стандартних каналізаційних ПВХ труб з гумовими ущільненнями, що, звичайно, значно дешевше, ніж поліпропіленові з’єднання на зварюванні, але недовговічне, оскільки в умовах аерації з часом гумові ущільнення розпадаються. BIOTAL: всі ерліфти виготовлені з поліпропіленових труб фірми SIMONA (Німеччина), з’єднані тепловою зваркою поліпропіленовими колінами. Третинний відстійник БІОЛІДЕР: третинний відстійник виконаний з горизонтальним дном, без ерліфта відкачування осаду. В результаті мул, який осідає у відстійнику потрапляє на відтік, забиваючи дренажну систему. BIOTAL: дно третинного відстійника має нахил більше 50 градусів. Також є ерліфт відкачки осаду назад в зону очищення.
BIOTAL БІОЛІДЕР
Датчики рівня в третьому реакторі перемикаючі режим роботи установки. БІОЛІДЕР: це двопозиційний поплавковий датчик, який в умовах дуже частих включень (в даному випадку до 500 включень за добу, оскільки при аерації рівень дуже сильно коливається) швидко виходить з ладу, а з ним і установка. BIOTAL: застосовані 4-х електродні датчики рівня на базі нержавіючих електродів самоочищаються, а так як вони працюють з низьким змінною напругою, вони не окислюються і не виходять з ладу. Ці 4-х рівневі датчики не тільки управляють режимами установки BIOTAL – вони управляють насосом подачі (якщо необхідно здійснювати насосну подачу стічних вод на установку) і сигналізують про порушення роботи установки, якщо таке трапиться.
BIOTAL БІОЛІДЕР

 

Рециркуляція зворотного активного мулу. БІОЛІДЕР: немає рециркуляції зворотного активного мулу з третього реактора в перший, що було зроблено з метою обійти патент (патент 32033). Результат – в установці БІОЛІДЕР взагалі не проходить денітрифікація (видалення азоту), адже умовою її проходження є повернення нітритів і нітратів з зворотним активним мулом з третього реактора в початок установки (перший реактор), куди зі стічними водами надходить свіжа легко окислена органіка (див. розділ «Опис технології»). В установці BIOTAL проходить чотириконтурна рециркуляція зворотного активного мулу, що забезпечує ефективну денітрифікацію (див. розділ «Опис технології»). Програма роботи установки БІОЛІДЕР: дві програми роботи установки, спростили програму BIOTALу. Форсажний режим відсутній. Насос подачі не керується через автоматику установки. BIOTAL: п’ять програм роботи, три програми економічного режиму, що дозволяє заощадити до 70% електроенергії, програма нормального режиму і програма форсажного режиму – дозволяє впоратися із залповим припливом стічних вод до 25% добової витрати. Насос подачі управляється через автоматику установки.
BIOTAL БІОЛІДЕР

 

Якість виготовлення BIOTAL: сучасне, сертифіковане за міжнародною системою якості ISO 9001, європейське виробництво з найсучаснішим зварювальним устаткуванням розміщеним в п’яти цехах площею близько 2500 м.кв. Персонал методам зварювання пластмас навчила фірма TOXA Grouр (Чеська Республіка).

БІОЛІДЕР: виготовляється в гаражі площею близько 50 м2, як говориться «на коліні». Персонал не навчений методам зварювання пластмас (див. сайт фірми Канал-Люкс).

Для того, щоб проілюструвати вищесказане, достатньо одного прикладу:

 BIOTAL  БІОЛІДЕР

За додатковою інформацією звертайтесь в центральний офіс нашої фірми.

Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!